1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 4 kwietnia 2024 r.

Wydział Filozoficzny (Zakład Filozofii Nauki i Techniki)
Wydział Matematyki i Informatyki (Zakład Logiki Matematycznej)
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

mają zaszczyt zaprosić Państwa
na dwie ogólnopolskie konferencje naukowe

Homo Informaticus 10
Filozofia matematyki i informatyki 8

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Do udziału w obradach zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane problemami współczesnej informatyki, ze szczególnym uwzględnieniem tych jej aspektów, które odwołują się bezpośrednio do zagadnień humanistycznych i społecznych.
Jednym z głównych celów pierwszego dnia konferencji będzie ukazanie związków łączących informatykę z naukami humanistycznymi i społecznymi. Chcemy, aby nasza konferencja stała się miejscem naukowego dialogu oraz integracji różnych środowisk naukowych. Zapraszamy zatem uczestników do wzięcia udziału w interdyscyplinarnych (także filozoficznych) analizach społecznego wymiaru rewolucji informatycznej.
W drugim dniu obrad tematycznie nawiążemy do tradycji konferencji „Filozofia matematyki i informatyki”, które odbywały się od 2008 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, aby przedyskutować różnorodne związki łączące matematykę z informatyką oraz prześledzić ich filozoficzne konsekwencje.
W ramach bieżącej edycji proponujemy skupienie się na tematyce związanej z szeroko dyskutowaną ostatnio sztuczną inteligencją.

Organizatorzy konferencji
prof. UAM dr hab. Sławomir Leciejewski (slaaw@amu.edu.pl)
dr Izabela Bondecka-Krzykowska (izab@amu.edu.pl)
dr Mariusz Szynkiewicz (marszyn@amu.edu.pl)

Termin konferencji: 17-18 maja 2024 r.
Miejsce konferencji:
• 1 dzień – Wydział Filozoficzny UAM (tylko stacjonarnie),
• 2 dzień – Wydział Matematyki i Informatyki UAM (tylko stacjonarnie).
Termin nadsyłania zgłoszeń: 5 maja 2024 r. (akceptacja referatów do 10 maja 2024).
Zgłoszenia prosimy nadsyłać przez formularz1: https://forms.office.com/e/d4Bpez1CSs
Udział w konferencji jest bezpłatny2.

Pobierz zaproszenie

1. Ewentualne pytania prosimy kierować na adresy e-mail organizatorów konferencji. ↩︎
  2. Koszty związane z dojazdem na konferencję oraz ewentualnym noclegiem uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. ↩︎